• Baner

Szóstka

W meczu 17 kolejki ligi okręgowej Drzewiarz w pełni zrehabilitował się za wpadkę w Tychach, wygrywając z Zabrzegiem 6:0.

Pewnym zwycięstwem zakończył się dzisiejszy pojedynek jasieniczan, choć trzeba przyznać, że gospodarze do pewnego momentu wcale nie zamierzali się poddawać.

W 17 minucie wynik otworzył Dawid Prosiński, ładnym uderzeniem po długim słupku. Na 2:0 podwyższył Mateusz Wajdzik po świetnym dograniu ze skrzydła Prosińskiego.

W drugiej odsłonie do 60' trwała dosyć wyrównana walka, a wszystko zmieniło się właśnie w tej minucie.

Wychodzącego na czystą pozycję Dawida Prosińskiego, nieprzepisowo powstrzymał obrońca Sokoła za co ujrzał czerwoną kartkę. Grający w przewadze jasieniczanie nie omieszkali wykorzystać tego faktu.

Najpierw swojego drugiego gola zdobył Wajdzik, chwilę później ładną główką popisał się Marek Sobik wykorzystując dośrodkowanie Adama Palety.

Piątą zdobył grający trener Konrad Kuder, po asyście doskonałego dziś Dawida Prosińskiego. A wynik ustalił po indywidualnej akcji Dawid Ogrocki.

Rezultat mógł i wręcz powinien być wyższy, ale w kilku stuprocentowych okazjach mylili się nasi gracze.

Sokół Zabrzeg - Drzewiarz Jasienica 0:6(0:2)

0:1 Prosiński 17'

0:2 Wajdzik 34' as. Prosiński

0:3 Wajdzik 66' as. Sobik

0:4 Sobik 70' głową as. Paleta

0:5 Kuder 78' as. Prosiński

0:6 Ogrocki 80'

Żółte kartki : Ogrocki 15',Gawor 88'

Góra - Pala, Smalcerz (55'Jastrzębski), Tolasz, Paleta (71'Gawor) - Kuder, Bieńko (46'Drewniak), Ogrocki, Sobik (71'Kołodziej), Prosiński - Wajdzik (71'Duś)